LGR

LGR - wsparcie nie tylko dla rybaków
LGR - wsparcie nie tylko dla rybaków
LGR - wsparcie nie tylko dla rybaków
LGR - wsparcie nie tylko dla rybaków
LGR - wsparcie nie tylko dla rybaków

Powiat Szczecinecki Powiat Szczecinecki Powiat Drawski Powiat Drawski Gmina Drawsko Pomorskie Gmina Drawsko Pomorskie Gmina Złocieniec Gmina Złocieniec Gmina Czaplinek Gmina Czaplinek Gmina Wierzchowo Gmina Wierzchowo Gmina Ostrowice Gmina Ostrowice Gmina Kalisz Pomorski Gmina Kalisz Pomorski Gmina Barwice Gmina Barwice Gmina Grzmiąca Gmina Grzmiąca Gmina Borne Sulinowo Gmina Borne Sulinowo
DOBRE PRAKTYKI LGR

Rybne warsztaty kulinarneKulinarne, rybne szaleństwo w Szczecinku

Email Drukuj PDF

Lokalna Grupa Rybacka „Partnerstwo Drawy” w Szczecinku już od 2012 roku realizuje zadanie pod nazwą Rybne warsztaty kulinarne. Głównym celem przedsięwzięcia jest aktywizacja lokalnej społeczności, która angażuje się w proces przygotowania dań rybnych oraz promocja spożywania ryb, głównie ryb słodkowodnych.

Więcej…
 

Warsztaty Rybne w Jeleniu

Email Drukuj PDF

Dnia 23 maja br. przy okazji Regionalnego Przeglądu Zespołów Śpiewaczych i Kapel Ludowych w Jeleniu gm. Borne Sulinowo, Stowarzyszenie LGR „Partnerstwo Drawy” propagowało spożycie ryb i zdrowy styl życia organizując Warsztaty Rybne.

Więcej…
 

Rybne warsztaty kulinarne w Ostrowicach i Warniłęgu

Email Drukuj PDF

Lokalna Grupa Rybacka „Partnerstwo Drawy” w Szczecinku w ramach aktywizacji lokalnej społeczności oraz promocji spożywania ryb, kontynuuje organizację rybnych warsztatów kulinarnych na obszarze swojego działania. W ubiegłą sobotę, 6 września, warsztaty odbyły się w Ostrowicach oraz w Warniłęgu, gmina Złocieniec.

Więcej…
 

Czaplinecki Przysmak z Ryb 2014 – „ślimak po burgundzku”

Email Drukuj PDF

W dniu 02 sierpnia 2014r. (sobota) w Czaplinku na Plaży Miejskiej nad Jeziorem Drawskim odbyło się coroczne, szóste już z kolei wydarzenie pod nazwą: „Święto Wody i Ryby”. Organizatorem tegorocznej imprezy był Czaplinecki Ośrodek Kultury, którego dyrektorem jest Pani Janiny Gąszcz, zaś gospodarzem wydarzenia był Burmistrz Czaplinka Pan Adam Kośmider.

Więcej…
 

X Jarmark Nad Jeziorem Ogórkowym w Kaliszu Pomorskim

Email Drukuj PDF

W tym roku już po raz dziesiąty w Kaliszu Pomorskim obchodzono święto ogórka kiszonego. W dniach 18 i 19 lipca 2014r., mieszkańcy miasta, goście oraz turyści zgromadzili się nad jeziorem Młyńskim, zwanym też Ogórkowym, wspólnie świętując.

Więcej…
 

„Święto Wody” już po raz trzeci w Żabinku, gmina Wierzchowo

Email Drukuj PDF

W tym roku, już po raz trzeci Lokalna Grupa Rybacka „Partnerstwo Drawy” w Szczecinku w ramach aktywizowania lokalnej społeczności oraz promocji spożywania ryb na obszarze swojego działania, współorganizowała rybne warsztaty kulinarne w Żabinku, gmina Wierzchowo podczas „Święta Wody”.

Więcej…
 

LGR „Partnerstwo Drawy” na sobotnim pikniku rodzinnym w Grzmiącej

Email Drukuj PDF

Plenerowa impreza w Grzmiącej była okazją do zorganizowania przez Lokalną Grupę Rybacką „Partnerstwo Drawy” rybnych warsztatów kulinarnych. Tym razem panie ze Stowarzyszenia Rozwoju Oświaty i Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych w Krosinie zaprezentowały cały proces przygotowania pstrąga faszerowanego, od sprawienia surowej ryby, filetowanie, poprzez przygotowanie farszu, pieczenie na grillu i degustację.

Więcej…
 

Rozśpiewane rybne warsztaty kulinarne w Jeleniu

Email Drukuj PDF

Pierwsze tegoroczne rybne warsztaty kulinarne na terenie Lokalnej Grupy Rybackiej „Partnerstwo Drawy” odbyły się w minioną sobotę 24 czerwca 2014r. na „Wiosennym Pikniku Folk”, zorganizowanym tradycyjnie przy Szkole Podstawowej w miejscowości Jeleń, gm. Borne Sulinowo. Tym razem ludowym przyśpiewkom towarzyszyło wielkie grillowanie pstrąga.

Więcej…
 

„Wariacje kulinarne z pstrąga” - warsztaty rybne w Barwicach

Email Drukuj PDF

W środę 9 października 2013 roku odbyły się warsztaty rybne w Barwicach, które zakończyły tegoroczny cykl rybnych warsztatów kulinarnych w gminach LGR „Partnerstwo Drawy”, promujących zdrowe odżywianie i spożywanie ryb słodkowodnych.

Więcej…
 

Warsztaty rybne i otwarcie Spółdzielni Socjalnej w Kaliszu Pomorskim

Email Drukuj PDF

Dnia 28 września b.r. miała miejsce niezwykła uroczystość, poświęcona otwarciu Spółdzielni Socjalnej pn. „Galeria Smaków” w Kaliszu Pomorskim.

Więcej…
 

Dożynki Gminne – Grzmiąca 2013

Email Drukuj PDF

Tegoroczne dożynki w gminie Grzmiąca zorganizowano w sobotę 14 września. Tradycyjnie już mieszkańcy gminy zebrali się na stadionie sportowym na święcie plonów rolników i działkowców. Świętowanie zaczęło się od mszy świętej, którą celebrował ks. proboszcz Tadeusz Liman w intencji wszystkich rolników.

Więcej…
 

LGR „Partnerstwo Drawy” na dożynkach w Drawsku Pomorskim

Email Drukuj PDF

Przedstawiciele Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Partnerstwo Drawy” w Szczecinku w dniu 14 września b.r. uczestniczyli w obchodach XI Powiatowo-Gminnego Święta Plonów Powiatu Drawskiego. Organizatorem uroczystości, która odbywała się w Parku Chopina w Drawsku Pomorskim było Starostwo Powiatowe oraz Gmina Drawsko Pomorskie.

Więcej…
 

DOŻYNKI GMINNE W NOWYM WOROWIE ORAZ TARGI CHLEBA I MIODU - Z RYBĄ

Email Drukuj PDF

Tegoroczne Święto Plonów w Gminie Ostrowice odbyło się w Nowym Worowie 7 września 2013 roku.

Więcej…
 

Rybne warsztaty kulinarne na obchodach Święta Wody i Ryby w Czaplinku oraz na Rodzinnym Pikniku Wędkarskim w Stawnie

Email Drukuj PDF

Już po raz trzeci w gminie Czaplinek i w gminie Złocieniec odbyły się rybne warsztaty kulinarne, których współorganizatorem była Lokalna Grupa Rybacka „Partnerstwo Drawy” w Szczecinku, w ramach działań aktywizujących lokalne społeczności i promujących lokalne produkty kulinarne z ryb słodkowodnych.

Więcej…
 

Impreza plenerowa oraz rybne warsztaty kulinarne w gminie Wierzchowo już za nami

Email Drukuj PDF

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Partnerstwo Drawy” w Szczecinku, w ramach aktywizowania lokalnej społeczności oraz promowania spożycia ryb na obszarze swojego działania, współorganizuje rybne warsztaty kulinarne. W tym roku cykl tych warsztatów rozpoczęto w dniu 6 lipca, podczas imprezy nad jeziorem Busko w miejscowości Żabinek, gmina Wierzchowo.

Więcej…
 Rozliczenie projektu

Zachodniopomorska Sieć LGR

Konwent Polskich Lokalnych Grup Rybackich

Obszary wsparcia w programie operacyjnym RYBY 2007-2013

Kalendarz

lipiec 2018
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

LGR

LGRLGR

Strona internetowa współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego,
zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo.